Zmiana i co dalej

Zmiana często budzi w nas lęk. Jaki jest powód? Przede wszystkim, dlatego, że oznacza to coś nowego, a więc nieznanego, a jak nie wiemy, co się wydarzy, to często pojawia się obawa, lęk, strach.

Zmiana oczywiście bywa także zupełnie świadoma, ale nawet w takiej sytuacji często czujemy niepokój.

A kiedy zmiana spada na nas jak przysłowiowy „grom z jasnego nieba”, to w pierwszym odruchu mamy chęć uciekać albo schować się w jakimś bezpiecznym miejscu.

To są zupełnie naturalne dla człowieka zachowania, mimo różnic w naszych postawach życiowych.

zmiana

Zmiana jednak zdarza nam się dość często, w zasadzie nasze życie jest zmianą. Mimo obaw, przyjmujemy ją i albo się z nią zmagamy, albo widzimy w niej szansę.

Niezależnie czy zmiana dotyczy naszego życia osobistego, czy kariery zawodowej, coaching okazuje się użyteczny i dzięki niemu jesteśmy w stanie odnaleźć w sobie to, co pomaga nam zmianę polubić i wykorzystać najlepiej, jak się da.

Obszary, w jakich coaching otwartości na zmiany, jest pomocny:

  • w życiu: zmiana pracy, stylu życia, zmiana związana ze stratą, rozstaniem lub jego zamiarem, zmiana związana ze zdrowiem, przeprowadzką do innego kraju i wszystkie pozostałe zmiany, które są dla Ciebie ważne i trudne;
  • w biznesie: zmiana związana z nowym stanowiskiem i nową sytuacją w firmie, zmiana związana z rozpoczęciem zarządzania zespołem, zmiany w funkcjonowaniu zespołów, zmiana własnego wizerunku jako menadżera/szefa, zarządzanie zmianą w firmie i w zespołach oraz inne zmiany, które są dla firmy ważne, a które potrzebują wsparcia, a czasem katalizatora.

Z otwartością na zmianę pracuję z osobami indywidualnymi podczas cyklu sesji, z grupami podczas warsztatów otwartych oraz z zespołami w firmach i organizacjach.

Opinia klienta:

„W ramach przeprowadzonych ćwiczeń lepiej poznałam moje preferencje zawodowe, określiłam potrzeby oraz mocne i słabe strony osobowości. Pani Ela zaraża optymizmem
i energią, co skutecznie motywowało mnie do aktywnego poszukiwania nowych możliwości rozwoju kariery oraz podejmowania zadań wychodzących poza „strefę komfortu”.

 

ZAPRASZAM NA PIERWSZĄ BEZPŁATNĄ SESJĘ. UMÓW SIĘ:

Zadzwoń: +48 501 234 772 lub napisz: elzbieta-majewska@wp.pl