Coaching kryzysowy

Coaching kryzysowy ma zastosowanie w sytuacji życiowego kryzysu.

Co to jest kryzys?

Kryzysy są powszechnym zjawiskiem, które mogą spotkać każdego z nas na dowolnym etapie życia. Są stanem przejściowym (o ile radzimy sobie z nimi sami lub z pomocą specjalisty), który czasowo burzy naszą naturalną równowagę emocjonalną i życiową.

Kryzys nie jest stanem chorobowym ani zaburzeniem i jeśli umiemy go przepracować to nie tylko wracamy do stanu naturalnej równowagi, ale także często zyskujemy coś ekstra –  rozwijamy się i wzbogacamy, ponieważ kryzysy mają w sobie wielki potencjał rozwojowy.

Jeśli tłumimy nasz kryzys, udajemy, że go nie ma, że to tylko chwilowo gorszy moment w życiu, nie próbujemy go przepracować, kryzys może zamienić się w zaburzenie a nawet może pojawić się depresja.

 

Co to jest coaching kryzysowy?

To coaching wzbogacony o wiedzę, jak działa nasz umysł oraz o psychologię. Sprawdza się wtedy, kiedy sytuacja, problem i emocje z tym związane są tak silne, że przestajemy sobie z tym wszystkim radzić.

Chodzi o takie sytuacje, jak długotrwały stres, wypalenie zawodowe,konflikt w pracy lub jej utrata, rozstanie, rozwód, utrata poczucia sensu, utrata nadziei czy marzeń, przemijanie, ciężka choroba, śmierć.

 

Jak wygląda proces coachingu kryzysowego?

Pierwsze spotkanie to wspólne zapoznanie się oraz wstępna konsultacja. Mamy szansę wymienić się informacjami i sprawdzić, czy wspólna praca będzie nam odpowiadać.

Na pierwszym spotkaniu ustalamy, z czym przychodzisz i czy jestem odpowiednią osobą do pomocy przy rozwiązaniu Twojej trudności, a Ty zadecydujesz czy współpraca ze mną Ci odpowiada.

Na pierwszym spotkaniu opowiem Ci więcej, jak będzie wyglądała nasza współpraca i czym jest coaching kryzysowy, a także odpowiem na Twoje pytania. Pierwsze spotkanie trwa od godziny do półtorej godziny.

Jeżeli z jakiś powodów że nie będziemy kontynuować współpracy, to przekażę ci informację, co możesz dalej zrobić i do kogo innego możesz się zwrócić.  Nie zostawię Cię bez pomocy.

Umów się na pierwsze spotkanie lub wyślij pytanie.

Jeśli kontynuujemy spotkania, to odbywają się one raz na tydzień, trwają godzinę i zazwyczaj jest cykl średnio 6 spotkań. Pomiędzy spotkaniami są zadania do wykonania z Twojej strony i pomoc telefoniczna lub mailowa z mojej strony.

Spotykamy się w miejscu neutralnym, bezpiecznym i cichym, gdzie nikt nie będzie nam zakłócał rozmowy.

Koszt – pierwsze spotkanie 220 zł/60min; kolejne spotkania 300 zł/60 min